پاورپوینت سندرم ترنر

پاورپوینت سندرم ترنر

پاورپوینت سندرم ترنر در 40 اسلاید بسیار زیبا و قابل ویرایش آماده ارائه با اسلایدشو با فرمت pptx و رعایت تمامی استانداردهای زبان فارسی

مشخصات فایل

تعداد صفحات 40
حجم 4357 کیلوبایت
فرمت فایل اصلی pptx
دسته بندی پاورپوینت

توضیحات کامل

پاورپوینت سندرم ترنر در 40 اسلاید بسیار زیبا و قابل ویرایش آماده ارائه با اسلایدشو با فرمت pptx و رعایت تمامی استانداردهای زبان فارسی

 

فهرست مطالب

مقدمه

علائم سندرم ترنر

نشانه های سندرم ترنر

چه زمانی برای سندرم ترنر باید به پزشک مراجعه کرد؟

علل سندرم ترنر

بررسی دلایل سندرم ترنر

مشکلات سندرم ترنر

بیماری های حاصل از سندرم ترنر

مشکلات سندرم ترنر در بارداری

راه های موثر برای تشخیص سندرم ترنر

درمان سندرم ترنر

 

بخشی از متن

مقدمه:

سندرم ترنر در جنس مونث بروز می کند و باعث عدم رشد معمولی و مشکلات بارداری و ناباروری می شود اما می توان قبل از تولد آن را تشخیص داد.

سندرم ترنر, وضعیتی است که فقط خانم ها را تحت تاثیر قرار می دهد, وقتی که یکی از کروموزوم های x (کروموزوم های جنسی) کم می شود، یا ناقص است.سندرم ترنر می تواند مشکلات متعدد پزشکی و رشدی از جمله قد کوتاه, نارسایی تخمدان را ایجاد و نقص های قلبی داشته باشد.سندروم ترنر در دوران کودکی یا اوایل کودکی تشخیص داده می شود.

گاهی اوقات در زنان دارای علائم خفیف است و تشخیص سندرم ترنر تا سن بلوغ نوجوانی یا جوانی به تاخیر می افتد.دختران و زنان مبتلا به سندروم ترنر نیازمند مراقبت مداوم پزشکی هستند. معاینات منظم و مراقبت های مناسب می تواند به اغلب دختران و زنان کمک کند که زندگی سالم و مستقل را داشته باشند.

علائم سندرم ترنر:

علائم سندرم ترنر می تواند بین دختران و زنان متفاوت باشد.

برای برخی دختران, وجود سندروم ترنر ممکن است به آسانی آشکار نباشد, اما در سایر دخترها, تعدادی از ویژگی های فیزیکی و رشدی ضعیف در ابتدای امر آشکار هستند.

علائم و نشانه ها می توانند کم باشند, به کندی در طول زمان گسترش یابند, یا قابل توجه باشند, مانند نقایص قلبی.

و …


توضیحات بیشتر و دانلودصدور پیش فاکتور، پرداخت آنلاین و دانلود