پاورپوینت بررسی اضطراب در کودکان

پاورپوینت بررسی اضطراب در کودکان

پاورپوینت بررسی اضطراب در کودکان در 16 اسلاید زیبا و قابل ویرایش با فرمت pptx

مشخصات فایل

تعداد صفحات 16
حجم 201 کیلوبایت
فرمت فایل اصلی pptx
دسته بندی روانشناسی

توضیحات کامل

پاورپوینت بررسی اضطراب در کودکان در 16 اسلاید زیبا و قابل ویرایش با فرمت pptx

 

فهرست مطالب

مقدمه

اضطراب كودكان 

وسائل دفاعي مقابله با اضطراب

تأثير اضطراب بر ارگان‌هاي بدن

كودكان مضطرب

نشانه هاي وجود اضطراب در کودکان

والدين چگونه مي توانند اضطراب کودک خود را از بين ببرند؟

خود کودک براي رهايي از اضطراب چه مي تواند بکند؟

علايم اضطراب در كودكان

اضطراب جدايي كودكان

چند توصيه به والدين و مسئولين مدرسه براي كاهش ترس از مدرسه در كودكان 

اضطراب دانش آموزان و نقش اوليا و معلمان

 

بخشی از متن

مقدمه

همة انسانها اضطراب را در زندگي خود تجربه مي‌کنند و طبيعي است که مردم هنگام مواجهه با موقعيتهاي تهديدکننده و تنش‌زا مضطرب مي‌شوند، اما احساس اضطراب شديد و مزمن در غياب علت واضح، امري غيرعادي است.اضطراب شامل احساس عدم اطمينان، درماندگي و برانگيختگي فيزيولوژيکي است. به‌طور کلي اضطراب يک احساس منتشر، بسيار ناخوشايند و اغلب مبهم دلواپسي است که با يک يا چند حس جسمي مانند احساس خالي شدن سر دل، تنگي قفسه سينه، طپش قلب، تعريق، سردرد و غيره همراه است.بررسيها نشان مي‌دهد که اضطراب در مردها، طبقات اقتصادي مرفه و جوانان کمتر است و در زنان، افراد کم‌درآمد و سالمندان و همچنين كودكان بيشتر شايع مي‌باشد.

اضطراب كودكان 

تمام کودکان اضطراب و بي قراري را تجربه مي کنند. در بيشتر مواقع از يک کودک طبيعي انتظار مي رود که زمان زيادي را در حال شور و شوق، بي قراري و کنجکاوي باشد. براي مثال کودکان، زماني که ۹ ماه از سال را به خاطر رفتن به مدرسه از والدين خود جدا مي شوند، داراي دلواپسي و اضطراب خاصي هستند. در مورد بچه هاي کوچکتر اين حالت ، گاهي اوقات به ترس نيز تبديل مي شود. (مثل ترس از تاريکي ، از طوفان ، از حيوانات و يا از چيزهاي بزرگ و قوي )
اگر قبل از شروع اين هيجانات اين نوع رفتارها مثل جدا شدن از والدين، نشاط در مدرسه و يافتن دوست در اعمال بچه ها گنجانده شود، والدين به راحتي مي توانند ارزش هاي آنها را در زمان وقوع آن براي کودکان توضيح داده و آنها را متقاعد کنند. اين روش توسط روانشناسان قديمي پيشنهاد شده است…


توضیحات بیشتر و دانلودصدور پیش فاکتور، پرداخت آنلاین و دانلود