پاورپوینت اعتیاد نوجوان و راه های پیشگیری از آن

پاورپوینت اعتیاد نوجوان و راه های پیشگیری از آن

پاورپوینت اعتیاد نوجوان و راه های پیشگیری از آن در 31 اسلاید بسیار زیبا و قابل ویرایش آماده ارائه با اسلایدشو با فرمت pptx و رعایت تمامی استانداردهای زبان فارسی

مشخصات فایل

تعداد صفحات 31
حجم 4171 کیلوبایت
فرمت فایل اصلی pptx
دسته بندی پاورپوینت

توضیحات کامل

پاورپوینت اعتیاد نوجوان و راه های پیشگیری از آن در 31 اسلاید بسیار زیبا و قابل ویرایش آماده ارائه با اسلایدشو با فرمت  pptx و رعایت تمامی استانداردهای زبان فارسی

 

فهرست مطالب

مقدمه

اعتیاد چیست

تأثیر مواد بر مغز نوجوان

انواع اعتیاد

تفاوت عادت و اعتیاد

عوامل فردی مؤثر در اعتیاد نوجوانان

عوامل محیطی و خانوادگی مؤثر در اعتیاد نوجوانان

علائم مصرف مواد در نوجوانان

راه‌های پیشگیری از اعتیاد نوجوانان

 

بخشی از متن

مقدمه

پیشگیری از اعتیاد به خصوص در کودکان و نوجوانان یکی از وظایفی است والدین بایستی با آگاهی کامل آن را انجام دهند. شناخت اصول و مهارتهای لازم راز اصلی موفقیت شما در این مسیر خواهد بود. بهترین گام در جلوگیری از اعتیاد به مواد مخدر، اجتناب از استعمال مواد در وهله اول است.

اما همیشه گفتن آسان تر از انجام دادن است. اکثر مردم شروع به مصرف مواد مخدر در سن جوانی می کنند، و قبل از اینکه متوجه آثار مخرب آن روی زندگی شوند، دچار اختلال می شوند.آیا نمی خواهید به دنبال درمان باشید تا مصرف مواد مخدر را متوقف کنید؟

اعتیاد چیست ؟

اعتیاد درواقع نوعی وابستگی است .وابستگی به مصرف ماده‌ای یا رفتاری که انجام ندادن آن یا قطع ناگهانی  آن سیستم روانی و جسمی فرد را دچار مشکل می‌کند .

چرا مصرف مواد مخدر همراه با لذت است  :

سلول‌های مغزی از طریق موادی به نام انتقال‌دهنده عصبی باهم ارتباط دارند و بر هم تأثیر می‌گذارند . یکی از مهم‌ترین انتقال‌دهنده‌های عصبی مغز دوپامین است که مسئول ایجاد لذت در مغز ماست .و در بخش‌هایی از مغز ما که مرکز احساسات ،انگیزه ،درک و شناخت است وجود دارد .

هرچقدر ترشح دوپامین در مغزمان بیشتر باشد بیشتر احساس لذت و سرخوشی داریم .

حال سؤال این است مواد مخدر و الکل با دوپامین مغز ما چه می‌کنند ؟؟؟

و …


توضیحات بیشتر و دانلودصدور پیش فاکتور، پرداخت آنلاین و دانلود